Villajoyosa | kolorowe miasteczko w prowincji Alicante

Do Villajoyosa udaliśmy się na kilka godzin, podczas pobytu w Alicante >przewodnik tutaj<. Miasteczko bardzo nas zauroczyło, jednak wyjechaliśmy lekko zawiedzeni...

Villajoyosa

JAK DOJECHAĆ

Do Villajoyosa z centrum Alicante można dojechać autobusem firmy Alsa który odjeżdża z dworca autobusowego i zatrzymuje się w samym centrum miasteczka docelowego. Trasa trwa około 45 minut i kosztuje 17 zł w jedną stronę. Bilety możecie kupić na stronie Omio - jeśli nigdy jeszcze nie dokonywaliście tam rezerwacji, przygotowaliśmy dla Was kod, dzięki któremu otrzymacie 10 euro na pierwszą podróż - zuzanp9t1y4u

beach Villajoyosa

CO ZOBACZYĆ

Valor Chocolate Museum

Do Villajoyosa pojechaliśmy głównie aby zwiedzić fabrykę czekolady - Valor Chocolate Museum. Wejście jest całkowicie bezpłatne, a na końcu podobno czeka na nas mała degustacja. Piszę PODOBNO, ponieważ gdy dotarliśmy na miejsce, spotkała nas bardzo przykra niespodzianka :(. W godzinach, w których byliśmy w miasteczku, zwiedzanie zostało wstrzymane, ponieważ przyjechali jacyś "ważni goście" i to im była pokazywana produkcja. Niestety, mamy pecha... szkoda że nie zamieszczają takich informacji wcześniej w mediach społecznościowych. Czytaliśmy wcześniej jednak opinie i okazuje się, że warto zajrzeć do tego miejsca - jeśli Wam się uda. Poniżej kilka opinii internautów.
Villajoyosa

Valor Chocolate Museum

Plaże w Villajoyosa

Plaża w tym miasteczku ma ponad 3 km i jest ogromna! Ma większy urok, niż ta w centrum Alicante. Najpopularniejsza to Playa Centro, do której zejście znajduje się w samym centrum (bardzo blisko przystanku autobusowego). Nic dziwnego, że jest najbardziej oblegana, skoro przy wybrzeżu znajduje się kilkadziesiąt kolorowych domków. Efekt jak z filmu. To miejsce ma swój niepowtarzalny urok.

plaża Villajoyosa

beach Villajoyosa

Villajoyosa

Playa Centro

Parque Censal

Na plażę koniecznie zejdźcie schodami prowadzącymi przez Parque Censal. Na pierwszy rzut oka skojarzyło nam się z podwórkiem domu spokojnej starości z amerykańskiego filmu. Wielkie tarasy, małe skrawki zieleni z fontannami i dużo (jak to w Hiszpanii bywa ;)) ruchomych schodów.

Parque Censal

Villajoyosa

Parque Censal

CZEKOLADA

Skoro już jesteśmy w mieście czekolady, to grzechem byłoby jej nie spróbować. Poszliśmy do pijalni czekolady Xocolateria Valor przy ul. Av. del País Valencià 14. Zdecydowaliśmy się na zestaw 4 "szotów" różnej czekolady (ok. 4 euro)- chcieliśmy spróbować wszystkich smaków. Spróbowaliśmy oczywiście wszystkich i szału na nas nie zrobiła, bo nadal czuliśmy smak czekolady, którą piliśmy dzień wcześniej w Alicante (pisaliśmy o tym więcej tutaj >Alicante w trzy dni | Co warto zobaczyć i jak zorganizować podróż | Przewodnik<).

Villajoyosa

CZY WARTO ZOBACZYĆ VILLAJOYOSA

Odpowiedź brzmi: warto! Chociażby dla samego widoku uroczych domów i pięknej plaży. Byliśmy zawiedzeni, bo nie udało nam się zwiedzić najważniejszego, ale cóż, autobus nie będzie czekał.. Jest to świetna miejscowość na około 5 godzin. Później może nam się już zacząć nudzić, bo raczej nic innego tutaj nie ma. Polecamy jako bazę wybrać Alicante, a do Villajoyosa po prostu udać się na kilka godzin.

Do zobaczenia na szlaku!

8 komentarzy:

 1. Piękne miejsce, zazdroszczę wizyty!

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowne miejsce chciałabym tam kiedyś móc pojechać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne miejsce! Jednak zdziwiłam się, że tyle kosztuje dojazd. Zazdroszczę wycieczki!
  Pozdrawiam :)
  Zapraszam do siebie!
  www.swiatwedlugidoli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny post. W tym roku bardzo planuje odwiedzić Alicante :

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne miejsce

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepięknie! Ale wam zazdroszczę tych widoków :D My w tym roku nie wybieramy się za granicę. Myślimy o podróży po Polsce. Niedługo zmieniamy samochód - https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/male-auta-miejskie i na pewno go przetestujemy na jakiejś dłuższej trasie :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2019 Kierunek świata | blog podróżniczy , Blogger